آشنایی با مجتمع سالمندان و معلولین قدس

بنیا‌ن‌گذار این مجموعه مرحوم آقای مهندس سیف‌الدین کامرانی با در نظر گرفتن ماهیت و نفس امر خیریه، سعی بر آن داشت تا بدون حاشیه و با تمرکز بیشتر به هدف خود که به وجود اوردن احساس امنیت، و ایجاد امید برای سالمندان و معلولین قدس بوده است، نزدیک شود.

این مؤسسۀ خیریه در شهر قدس، ۱۸ کیلومتری تهران به صورت ویلاهای مجزا در فضایی سرسبز و دلنشین طراحی شده است و با حمایت و مدیریت خانوادۀ کامرانی و همچنین همراهی و پشتیبانی خیرین و نیکوکاران، به فعالیت مشغول است.

شما می‌توانید از راه‌های گوناگون، حتی به صورت آنلاین به بهبود وضعیت نگهداری و مراقبت از این پدرها و مادرها کمک کنید.
بنیاد خیریۀ کامرانی در سال 1345 توسط مرحوم مهندس سیف‌الدین کامرانی و همسر ایشان بانو پروین دخت میهن در قالب یک مؤسسۀ خیریه و عام‌المنفعۀ غیرانتفاعی تأسیس گردید. این بنیاد بر آن بوده است که برای بیماران و اقشار نیازمند جامعه، شرایط درمانی و زیستی مطلوبی فراهم آورد و در همین راستا مجتمع معلولین و سالمندان قدس را در سال ۱۳۵۹ راه اندازی نمود.

این مجموعه، کار خود را با دو بخش مردان و زنان سالمند و فاقد سرپرست آغاز کرد، در ابتدا مدیریت آن با بخش دولتی بود اما از سال ۱۳۸۳ به طور کامل به بنیاد خیریۀ کامرانی واگذار شد. در آن سال مجتمع قدس در حدود ۵۷۰ نفر مددجو داشت. به تدریج علاوه بر امکانات و تجهیزات پزشکی، مجتمع قدس امکاناتی برای رفع نیازهای روانی مددجویان نیز در نظر گرفت. طی سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ تعداد زیادی از مددجویان مجهول‌الهویه و کارتن‌خواب از طریق سازمان بهزیستی در مجتمع پذیرفته شدند؛ به این ترتیب که در سال ۱۳۸۸، مجتمع قدس ۷۵۰ مددجو داشت و امروز این مجتمع برای کارآیی بهتر خدمات خود را منحصر به قشر آسیب‌پذیر جامعه، یعنی زنان سالمند و معلول کرده است.

هم اکنون مجتمع سالمندان و معلولین قدس با ظرفیت بیش از ۵۰۰ مددجو، که در زمینی به مساحت ۶ هکتار و زیربنای ۳۵۰۰۰ مترمربع به صورت ویلاهای مجزا در فضایی سرسبز و دلنشین طراحی شده است، با حمایت و مدیریت خانواده کامرانی و همچنین همراهی و پشتیبانی خیرین و نیکوکاران، در مسیر تکامل و توسعه خدمات تخصصی گام برمی دارد.

برای ورود به سایت این موسسه خیریه    اینجـــــــــــــــــــــــــا       را کلیک نمایید

/ 0 نظر / 509 بازدید